Dzietrzniki. Rolnicy sprzeciwiają się likwidacji przejazdów

Planowana likwidacja kolejnych przejazdów kolejowych wzbudza ogromne emocje wśród wielu mieszkańców Dzietrznik. Rolnicy nie mają zamiaru składać broni i zapowiadają, że nie odpuszczą tego tematu.

Na mocy rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju, w całej Polsce likwidowane są przejazdy kolejowe, które nie spełniają ściśle określonych wymogów. Takie działania zostały podjęte także w gminie Pątnów. W poniedziałek 5 czerwca, na zlecenie PKP, w Dzietrznikach zlikwidowany został pierwszy przejazd. Niebawem takie same działania zostaną podjęte względem dwóch kolejnych tego typu obiektów. Co to oznacza w praktyce? Nic dobrego, szczególnie z punktu widzenia miejscowej ludności.

Z owych przejazdów korzystają przede wszystkim rolnicy, dla których obiekty te stanowią część drogi prowadzącej do pól uprawnych. Likwidacja betonowego podwyższenia terenu oznacza, że jedyną możliwością, która pozwoli im dostać się na własną ziemię, będzie ruchliwa droga krajowa.

W czwartek 8 czerwca odbyło się w tej sprawie zebranie, podczas którego sekretarz gminy przedstawiła dostępne możliwości, mające pozwolić na dalsze użytkowanie przejazdów. Zabrakło jednak konkretnych ustaleń. Te mają być podjęte już w najbliższy czwartek (15 czerwca) – właśnie wtedy odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PKP (o godzinie 10:00, przy przejeździe kolejowym w pobliżu dawnego domu kolejowego).

5,388 total views, 6 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Wieluń. Poznaliśmy drużyny, które wystąpią we wrześniowym turnieju siatkówki

Już we wrześniu, na parkiecie hali sportowej WOSiR-u, odbędzie się charytatywny turniej...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *