Wieluń. Rodzić. Tylko gdzie?

Sieradz, Bełchatów, Piotrków Trybunalski albo też Łódź. Takie kierunki muszą obierać kobiety ciężarne z terenu powiatu wieluńskiego. W Wieluniu bowiem póki co nie urodzą. Z powodu braku kadry lekarskiej wstrzymana została działalność oddziału położniczo- ginekologicznego. Odejścia lekarzy neonatologów na dobre dały się we znaki. Przypomnijmy, że problemy kadrowe rozpoczęły kilka tygodni temu, kiedy to swoje odejście na emeryturę zapowiedziała kierownik oddziału noworodków.  Wypowiedzenia złożyły również dwie neonatolożki. Jak informował dyrektor Janusz Atłachowicz, nie zna on przyczyn odejść lekarek. Tymczasem problemem okazało się obciążenie dyżurowe na oddziale. Jest ono bowiem ogromne.

Bez oddziału neonatologicznego bezzasadne jest funkcjonowanie porodówki. Tak więc kobiety powyżej 23 tygodnia ciąży muszą szukać pomocy w innych szpitalach. A okoliczne szpitale zacierają ręce. Bo kiedy wieluński SP ZOZ traci pieniądze, jak wiadomo inny, przyjmując nasze pacjentki, je zyskuje.

Póki co zapowiedziane zawieszenie oddziału ma potrwać do 10 lipca. W tym czasie mają tam zostać przeprowadzone drobne remonty. Czy po tym czasie wszystko wróci do normy?

5,597 total views, 2 views today

Tags from the story
, , ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Mokrsko. Nie żyje radny Grzegorz Majtyka

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Grzegorza Majtyki, wieloletniego Radnego oraz...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *