Wieluń. Zbliża się koniec parkingowego chaosu?

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce skończy się gehenna wieluńskich kierowców. W mieście powstaną nowe parkingi, zlokalizowane w punktach, które z punktu widzenia użytkowników dróg są miejscami strategicznymi. Niewykluczone, że pierwszy z nich zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Nie jest tajemnicą, że miejsca parkingowe są w Wieluniu dobrem deficytowym. W centrum miasta, znalezienie choćby skrawka wolnej przestrzeni czasami graniczy z cudem, podobnie zresztą jak na osiedlach. Na całe szczęście władze miasta przymierzają się do kilku inwestycji, które w znacznym stopniu ograniczą ten problem. Planowana jest budowa trzech nowych parkingów – dwóch w okolicach centrum i jednego na osiedlu Wyszyńskiego.

Największą szansę na szybką realizację ma obiekt planowany na jednej z największych wieluńskich sypialni. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg, więc niewykluczone, że parking powstanie jeszcze w tym roku. W budżecie miasta zabezpieczono też środki na budowę parkingu przy ulicy 3 maja. W zamierzeniu ma to być zadane dwuletnie. Miasto dysponuje też gotową dokumentacją dla obiektu, który ma być zlokalizowany przy ulicy Reformackiej. Nie jest jednak jasne to, kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac. Być może inwestycja ta zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie.

 

4,319 total views, 6 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Ideas, Formulas and Shortcuts for How to Write a Good Essay

Ideas, Formulas and Shortcuts for How to Write a Good Essay Folks...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *