Wieluń. Dookoła polski na nogach

Zbigniew Stępień obszedł Polskę pieszo. Zajęło mu to 4 miesiące. Zoorganizowano wydarzenie, na którym opowiedział o swoich przygodach.

Inicjatywa spotkania ze Zbyszkiem zrodziła się podczas jego powitania w Wieluniu 22 lipca, kiedy to on sam zasugerował, żeby z uwagi na trud całej podróży odbyło się to pod basztą Męczarnia. Tam właśnie zapadła decyzja, by 9 września zrobić spotkanie, na którym Zbyszek opowiedziałby o szczegółach swojej wyprawy.

– Trzeba docenić jego ogromną pasję i wytrwałość – zaznacza dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek. – Nie miał żadnego pilota, ani nikogo kto organizowałby mu noclegi. Ze wszystkim musiał sobie poradzić na własną rękę. Mimo różnych sytuacji, które mogły się źle skończyć dotrwał do końca i szczęśliwie wrócił. To jest pierwsza osoba, która zdecydowała się na przejście tak trudną trasą. Składam wyrazy szacunku – mówi Jan.

Przygotowywał się do tej wyprawy dwa lata. Trenował chodząc po powiecie Wieluńskim. Przebył około 3,5 tysiąca kilometrów.

– Mimo skrupulatnych przygotowań, zdarzało się zbłądzić z trasy ale pytałem się ludzi, którzy okazali się bardzo mili i to właśnie oni pomagali dojść tam gdzie trzeba – mówi Zbyszek.

Zbyszek Stępień stanowi inspirację dla ludzi. Jeżeli się czegoś bardzo chce to wszystko jest możliwe.

 

5,763 total views, 4 views today

Tags from the story
Napisane przez
Więcej autorstwa Bartosz Jarosławski

Wieluń. Bieg pokoju i pojednania

27 sierpnia miał miejsce wieluński bieg pokoju i pojednania. W tym roku...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *