Wieluń. Dookoła polski na nogach

Zbigniew Stępień obszedł Polskę pieszo. Zajęło mu to 4 miesiące. Zoorganizowano wydarzenie, na którym opowiedział o swoich przygodach.

Inicjatywa spotkania ze Zbyszkiem zrodziła się podczas jego powitania w Wieluniu 22 lipca, kiedy to on sam zasugerował, żeby z uwagi na trud całej podróży odbyło się to pod basztą Męczarnia. Tam właśnie zapadła decyzja, by 9 września zrobić spotkanie, na którym Zbyszek opowiedziałby o szczegółach swojej wyprawy.

– Trzeba docenić jego ogromną pasję i wytrwałość – zaznacza dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek. – Nie miał żadnego pilota, ani nikogo kto organizowałby mu noclegi. Ze wszystkim musiał sobie poradzić na własną rękę. Mimo różnych sytuacji, które mogły się źle skończyć dotrwał do końca i szczęśliwie wrócił. To jest pierwsza osoba, która zdecydowała się na przejście tak trudną trasą. Składam wyrazy szacunku – mówi Jan.

Przygotowywał się do tej wyprawy dwa lata. Trenował chodząc po powiecie Wieluńskim. Przebył około 3,5 tysiąca kilometrów.

– Mimo skrupulatnych przygotowań, zdarzało się zbłądzić z trasy ale pytałem się ludzi, którzy okazali się bardzo mili i to właśnie oni pomagali dojść tam gdzie trzeba – mówi Zbyszek.

Zbyszek Stępień stanowi inspirację dla ludzi. Jeżeli się czegoś bardzo chce to wszystko jest możliwe.

 

6,477 total views, 0 views today

Tags from the story
Napisane przez
Więcej autorstwa Bartosz Jarosławski

Mokrsko. Szkolenie Zawodowe

Ruszył nowy projekt dający możliwość płatnego stażu. Sukces zależy od Ciebie jest...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *