Konopnica. Rozbój z nożem w ręku

Do rozboju doszło w jednym ze sklepów w Konopnicy. Natychmiast po zawiadomieniu, na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy i komisariatu w Osjakowie.

-Ustalili oni, że po godzinie 13 do sklepu wszedł mężczyzna w wieku około 40 – 50 lat, a następnie grożąc nożem zażądał od sprzedawczyni wydania papierosów, telefonu komórkowego, alkoholu i kluczyków od samochodu. Sprzedawczyni w obawie o swoje życie i zdrowie wydała gangsterowi towar i kluczyki. Na szczęście sprawca nie zrobił nic złego wystraszonej kobiecie. Kryminalni ustalili, że przestępca mógł odjechać skodą fabia w kierunku trasy S8- relacjonuje Waldemar Kozera, rzecznik prasowy wieluńskiej policji.

W tym czasie policjanci starali się ustalić, gdzie złodziej mógł pojechać.  Policjanci  z Wydziału Kryminalnego  ruszyli w ślad za uciekającym napastnikiem. Po sprawdzeniu kilku kolejnych parkingów przy trasie, wjechali na MOP w miejscowości Michałowice pod Oleśnicą i właśnie tam zobaczyli skradzioną skodę.

-Policjanci mieli świadomość, że mają do czynienia z niebezpiecznym przestępcą. Gdy zobaczyli siedzącego w aucie mężczyznę i leżący obok na siedzeniu duży nóż kuchenny w sposób dynamiczny, wykorzystując jego zaskoczenie, zatrzymali jak się okazało 43-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie- dodaje rzecznik Kozera.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w trakcie którego skradł mienie wartości 8 043zł. Kryminalni odzyskali skradziony samochód i część towaru. Policja i prokuratura zawnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 43-latka. Grozi do 12 lat pozbawiania wolności.

 

fot KPP Wieluń

6,966 total views, 0 views today

Tags from the story
, , ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Wieluń. 81 mandatów za prędkość

Jak informuje wieluńska policja, celem działań policyjnych było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *