Konopnica. Rozbój z nożem w ręku

Do rozboju doszło w jednym ze sklepów w Konopnicy. Natychmiast po zawiadomieniu, na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy i komisariatu w Osjakowie.

-Ustalili oni, że po godzinie 13 do sklepu wszedł mężczyzna w wieku około 40 – 50 lat, a następnie grożąc nożem zażądał od sprzedawczyni wydania papierosów, telefonu komórkowego, alkoholu i kluczyków od samochodu. Sprzedawczyni w obawie o swoje życie i zdrowie wydała gangsterowi towar i kluczyki. Na szczęście sprawca nie zrobił nic złego wystraszonej kobiecie. Kryminalni ustalili, że przestępca mógł odjechać skodą fabia w kierunku trasy S8- relacjonuje Waldemar Kozera, rzecznik prasowy wieluńskiej policji.

W tym czasie policjanci starali się ustalić, gdzie złodziej mógł pojechać.  Policjanci  z Wydziału Kryminalnego  ruszyli w ślad za uciekającym napastnikiem. Po sprawdzeniu kilku kolejnych parkingów przy trasie, wjechali na MOP w miejscowości Michałowice pod Oleśnicą i właśnie tam zobaczyli skradzioną skodę.

-Policjanci mieli świadomość, że mają do czynienia z niebezpiecznym przestępcą. Gdy zobaczyli siedzącego w aucie mężczyznę i leżący obok na siedzeniu duży nóż kuchenny w sposób dynamiczny, wykorzystując jego zaskoczenie, zatrzymali jak się okazało 43-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie- dodaje rzecznik Kozera.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w trakcie którego skradł mienie wartości 8 043zł. Kryminalni odzyskali skradziony samochód i część towaru. Policja i prokuratura zawnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 43-latka. Grozi do 12 lat pozbawiania wolności.

 

fot KPP Wieluń

5,232 total views, 20 views today

Tags from the story
, , ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Sieradz. Kilkadziesiąt uderzeń tłuczkiem do mięsa. Kobiecie grozi dożywocie

Sieradzcy policjanci zatrzymali 50- letnia kobietę, który podczas libacji alkoholowej zadała swemu...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *