Wieluń. Rynek pełen policji

SONY DSC

Tym razem, policjanci na czele z Wiesławem Moszyńskim, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, przy współpracy Fundacji “Bezpieczna Droga”, rozdawali kamizelki odblaskowe.

– Jednocześnie przypominali, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie- komentuje Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Policjanci zachęcali  do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym.

-Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów, i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów- wyjaśnia rzecznik Kozera.

Wieluńska policja posumowała również działającą od roku Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na terenie  powiatu wieluńskiego do 26 września 2017 roku odnotowano 998 zgłoszeń z czego 636 dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Ogólnie okazało się, że blisko 39 % zaznaczonych zgłoszeń, zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń zostało przez policjantów potwierdzone- mówi Kozera.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających wieluńskie targowisko.

SONY DSC

 

 

6,503 total views, 0 views today

Tags from the story
, ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Młynisko. Śniadanie daje moc

W  Publicznej Szkole Podstawowej w Młynisku obchodzono Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *