Kamionka. Wandale zniszczyli bariery ochronne

Z myślą o mieszkańcach, Urząd Gminy w Pątnowie już od jakiegoś czasu skupia się na poprawie infrastruktury drogowej. Najwyraźniej, nie każdemu zależy na tym, żeby kierowcy poruszali się po równych i przede wszystkim bezpiecznych drogach.

Przebudowa drogi gminnej w Kamionce pochłonęła ponad milion złotych. W poniedziałek, 16 października, inwestycja doczekała się odbioru, jednak nie bez pewnych uwag. Pod koniec realizacji, prace utrudnił nieprzewidziany czynnik… ludzki.

W sobotę, 14 października, w godzinach wieczornych, nieznani sprawcy zdewastowali bariery ochronne, zabezpieczające rów odwadniający przy nowo wybudowanej drodze. Wandale przewrócili konstrukcję na odcinku o długości 50 metrów, zdemontowali tez płyty wzmacniające skarpę rowu.

Wykonawca zgłosił sprawę na policję, jednak jak dotąd, sprawcy pozostają nieznani.

– Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu wyjaśnia okoliczności tej sprawy, prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie uszkodzenia mienia – mówi Katarzyna Grela

Najprawdopodobniej, nie była to próba kradzieży metalowych elementów, a sposób znudzonej młodzieży na rozładowanie frustracji. Jak informuje Jacek Olczyk, żaden fragment bariery nie zginął.

– Nieznani sprawcy na odcinku ok. 50 metrów zniszczyli część barierek oddzielających drogę od głębokiego rowu, odkręcając śruby i wyrywając słupki świeżo zabetonowane w poboczu drogi.  Po zgłoszeniu aktu wandalizmu przez firmę, której przekazano plac budowy i oględzinach wykonanych przez policję, następnego dnia barierki zostały zamontowane przez wykonawcę na nowo. Uszkodzone zostały też płyty betonowe oraz ażury zabezpieczające skarpę rowu – informuje wójt.

Wykonawca usunął już wszystkie szkody i na tę chwilę, bariera znów spełnia swoje zadanie. Miejmy nadzieję, że tego typu wybryki nie powtórzą się w przyszłości, a wandale zostaną ujęci i poniosą zasłużoną karę.

9,700 total views, 4 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Wieluń. Młodzi siatkarze prezentują doskonałą formę

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców, rozgrywane...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *