Kamionka. Wandale zniszczyli bariery ochronne

Z myślą o mieszkańcach, Urząd Gminy w Pątnowie już od jakiegoś czasu skupia się na poprawie infrastruktury drogowej. Najwyraźniej, nie każdemu zależy na tym, żeby kierowcy poruszali się po równych i przede wszystkim bezpiecznych drogach.

Przebudowa drogi gminnej w Kamionce pochłonęła ponad milion złotych. W poniedziałek, 16 października, inwestycja doczekała się odbioru, jednak nie bez pewnych uwag. Pod koniec realizacji, prace utrudnił nieprzewidziany czynnik… ludzki.

W sobotę, 14 października, w godzinach wieczornych, nieznani sprawcy zdewastowali bariery ochronne, zabezpieczające rów odwadniający przy nowo wybudowanej drodze. Wandale przewrócili konstrukcję na odcinku o długości 50 metrów, zdemontowali tez płyty wzmacniające skarpę rowu.

Wykonawca zgłosił sprawę na policję, jednak jak dotąd, sprawcy pozostają nieznani.

– Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu wyjaśnia okoliczności tej sprawy, prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie uszkodzenia mienia – mówi Katarzyna Grela

Najprawdopodobniej, nie była to próba kradzieży metalowych elementów, a sposób znudzonej młodzieży na rozładowanie frustracji. Jak informuje Jacek Olczyk, żaden fragment bariery nie zginął.

– Nieznani sprawcy na odcinku ok. 50 metrów zniszczyli część barierek oddzielających drogę od głębokiego rowu, odkręcając śruby i wyrywając słupki świeżo zabetonowane w poboczu drogi.  Po zgłoszeniu aktu wandalizmu przez firmę, której przekazano plac budowy i oględzinach wykonanych przez policję, następnego dnia barierki zostały zamontowane przez wykonawcę na nowo. Uszkodzone zostały też płyty betonowe oraz ażury zabezpieczające skarpę rowu – informuje wójt.

Wykonawca usunął już wszystkie szkody i na tę chwilę, bariera znów spełnia swoje zadanie. Miejmy nadzieję, że tego typu wybryki nie powtórzą się w przyszłości, a wandale zostaną ujęci i poniosą zasłużoną karę.

10,007 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Agnieszka Kuzyk najszybszą nauczycielką w Maratonie Dębno

44. edycja Maratonu Dębno zgromadziła na linii startu 2,5 tysiąca uczestników. Na...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *