Region. Podsumowano akcję znicz – nie wszędzie było bezpiecznie

Zakończyła się tegoroczna akcja znicz. Jak wynika z danych policyjnych, niektórzy kierowcy dostosowali się do apeli o bezpieczną jazdę, jednak nie było to regułą.

Najbezpieczniejsze okazały się drogi powiatu pajęczańskiego, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mieli najmniej pracy. Odnotowano zaledwie kilka niegroźnych kolizji, korzystnie przedstawia się też statystyka kierowców, którzy wsiedli do samochodu po „jednym głębszym”.

– Odnotowaliśmy tylko dziesięć kolizji, zatrzymanych zostało dwóch nietrzeźwych, kierujących pojazdami mechanicznymi. Działania policji ukierunkowane były na profilaktykę, czyli bardziej w stronę zapobiegania niż karania. U nas bardzo dobrze zdało to egzamin – mówi Marcin Pawełoszek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Zdecydowanie mniej korzystnie przedstawiają się dane pochodzące z powiatu wieluńskiego. Poza kolizjami drogowymi, doszło tutaj do kilku wypadków, z których jeden zakończył się śmiercią uczestnika.

– Działania trwały do wczoraj (do czwartku, 2 listopada, przyp. red.), do godziny 22. W trakcie siedmiodniowych działań, na terenie naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a jedna została ranna. Odnotowano 15 kolizji drogowych, zatrzymano trzech kierowców w stanie nietrzeźwości – informuje Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

– Największe natężenie ruchu było oczywiście w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych. Działania policjantów przede wszystkim skupiały się na zapewnieniu bezpieczeństwa w tych rejonach, policjanci kierowali ruchem drogowym, aby pomagać kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się – dodaje.

Najtragiczniejsze w skutkach zdarzenie miało miejsce 2 listopada, na drodze między Turowem a Chodowem, gdzie jak dotąd nieznany sprawca potrącił pieszego. Niestety, ofiara nie przeżyła wypadku. Sprawę wyjaśniają wieluńscy policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

W powiecie wieruszowskim, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Odnotowano dwa wypadki drogowe i trzynaście kolizji.

8,096 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Region. Podsumowano akcję znicz – nie wszędzie było bezpiecznie

Zakończyła się tegoroczna akcja znicz. Jak wynika z danych policyjnych, niektórzy kierowcy...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *