Pajęczno. Uroczyste obchody 11 listopada i bieg niepodległości

W Pajęcznie, tradycją stało się łączenie uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości z biegiem na dystansie 5,5 km. Nie inaczej było w tym roku.

Tuż po godzinie 10., barwny korowód, złożony z osób uczestniczących w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości, wyruszył spod ratusza w stronę kościoła W.N.M.P. Po uroczystej mszy świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny, wszyscy skierowali się na cmentarz, gdzie delegacje uczestniczących w uroczystości instytucji i stowarzyszeń, złożyły kwiaty pod grobem poległych za Ojczyznę, oddając tym samym cześć ich bohaterstwu. Z cmentarza, korowód przeszedł pod budynek ZUS, zatrzymując się na kilka chwil przy grobie strażaka.

Nieodłączną częścią obchodów dnia 11 listopada, jest Pajęczański Bieg Niepodległości. Tradycyjnie, sportowe wydarzenie otworzył bieg najmłodszych uczestników. Później, na linii startu ustawili się uczestnicy, którzy podjęli się zmagań z 5,5-kilometrową trasą. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Magdalena Włodarczyk. W kategorii mężczyzn zwyciężył Przemysław Lasoń.

6,246 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Województwo łódzkie. Policja zadba o bezpieczeństwo nad akwenami

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Dla policjantów jest to czas szczególnie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *