Bieniądzice. Czarnożyły.Policja ostrzega dzieci przed Internetem

Zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie a także wiele innych niebezpiecznych i nieprzyjemnych rzeczy może spotkać w Internecie każdego. Jednak grupą najbardziej narażoną na tego typu doświadczenia są dzieci.

 

– Telefony komórkowe, komputery i Internet to codzienność naszych dzieci. Wszystkie te nowe technologie są bardzo przydatne w codziennym życiu, jednak musimy pamiętać, że wykorzystywane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy, zwłaszcza młodym ludziom – przestrzega Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Właśnie po to, by  zapobiec niepożądanym sytuacjom przedstawiciele wieluńskiej komendy spotkali się z uczniami Szkół Podstawowych w Bieniądzicach i Czarnożyłach. Tematem dyskusji były   niebezpieczeństwa oraz skutki wynikających z niewłaściwego wykorzystania z Internetu.

– W trakcie przeprowadzonych pogadanek przekazano uczniom informacje na temat zjawiska „cyberprzemocy”, które polega przede wszystkim na zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Młodzi ludzie mogli również dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa i zagrożeniach, niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi – dodaje rzecznik Grela.

Policja zwracała uwagę dzieci na zasady bezpiecznego zachowania w Internecie, które pozwolą im  zmniejszyć ryzyko stania się ofiarę przestępstwa.

Pogadanki z przedstawicielem wieluńskiej komendy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Chętnie uczestniczyli oni w dyskusji a także zadawali  pytania.

1,434 total views, 58 views today

Tags from the story
, ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Pątnów. Grzybiarz znalazł krzak konopi. Zatrzymani zostali dwaj bracia.

13 września o poranku jeden z grzybiarzy w lesie pomiędzy Pątnowem a...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *