Skomlin. Na decyzję mają czas do 1 grudnia

Mieszkańcy Gminy Skomlin, do najbliższego piątku muszą podjąć decyzję, czy przystępują do inwestycji polegającej na budowie instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020.

– O możliwości instalowania urządzeń fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę  w Gminie Skomlin, przy 85 proc. dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej dyskutowano na spotkaniach z mieszkańcami gminy, które odbyły się we Wróblewie i w Skomlinie – mówi Jadwiga Kowalek, sekretarz gminy Skomlin.

Zasady składania wniosków o dofinansowanie zostały omówione na spotkaniach przez  Przemysława Bajora, przedstawiciela firmy doradczej. Techniczną stronę zakładania urządzeń, ich dobór i opłacalność przedstawił inż. Jakub Jędryszak.

Jak przypomina sekretarz Kowalek, wypełnione deklaracje należy złożyć w Urzędzie Gminy Skomlin do 1 grudnia.  Dodatkowe informacje natomiast można uzyskać w Urzędzie Gminy w pokoju nr  4 i pod nr tel. 43 886 44 77.

 

fot Gmina Skomlin

4,082 total views, 0 views today

Tags from the story
, ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Kadłub. Jednostka OSP ma sto lat

W minioną niedziele w Kadłubie uroczyście obchodzono 100-lecie jednostki OSP. Na uroczystości...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *