Masłowice. Bomba pod budynkiem szkoły? To tylko ćwiczenia

W czwartek, 7 grudnia, około godziny 12, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu odebrał zgłoszenie od dyrekcji Szkoły Podstawowej w Masłowicach. Z udzielonych informacji wynikało, że nieznany sprawca pozostawił w pobliżu budynku pakunek, być może wypełniony materiałami wybuchowymi, a następnie uciekł samochodem, w którym czekał na niego drugi mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie wysłano patrole policji.

Wcześniej, pracownicy szkoły ewakuowali wszystkich uczniów. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z  Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Po rozpoznaniu okazało się, że tajemniczy przedmiot to tylko atrapa. Na miejscu udało się ustalić, że samochód, którym sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, widziany był w Skrzynnie.  Błyskawicznie zarządzona blokada dróg pozwoliła na szybkie ich ujęcie.

Spokojnie, to nie relacja z prawdziwych, mrożących krew w żyłach wydarzeń, a scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, przygotowanych przez wieluńską policję w formie pokazu. W manewrach udział wzięli także strażacy i ratownicy medyczni.

grafika: archiwum KPP Wieluń

8,917 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Kuźnica Skakawska. Wypadek na starej “ósemce”, dwie osoby trafiły do szitala

Pojęcia czarna jezdnia i przyczepna jezdnia nie zawsze są równoważne. W czwartek,...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *