Wieluń. Mariola Paśnik dyrektorem sądu w Wieluniu

Sąd Rejonowy w Wieluniu ma nowego dyrektora. Przed kilkoma dniami, na to stanowisko została powołana Mariola Paśnik, była wiceburmistrz Działoszyna

– Tak, Mariola Paśnik została powołana na dyrektora Sądu Rejonowego w Wieluniu. Decyzja Ministerstwa jest z 15 grudnia – mówi Edyta Szczepaniak, kierownik Działu Administracyjnego Sądu Rejonowego w Wieluniu, wcześniej pełniąca obowiązki dyrektora.

Informację tę potwierdziła także sama zainteresowana. Od czterech dni, Mariola Paśnik, wcześniej prawa ręka Rafała Draba, piastuje tę funkcję. Jako dyrektor, Paśnik kieruje działalnością administracyjną sądu, w zakresie wskazanym w art. 8 pkt 1 ustawy z dnia z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2062 ze zm.), czyli między innymi zapewnia odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne oraz majątkowe funkcjonowania sądu.

Mariola Paśnik jest naturalnym kandydatem na stanowisko burmistrza miasta i gminy Działoszyn w przyszłorocznych wyborach. Jeżeli zdecyduje się kandydować, objęta funkcja z całą pewnością pomoże jej w osiągnięciu celu – łatwiej jest ubiegać się o fotel szefa ratusza z pozycji dyrektora niż osoby bezrobotnej. W kuluarach nieoficjalnie mówi się, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza poprzeć Rafała Draba, mimo że ten jest przecież członkiem partii. Mówi się natomiast, że na takie poparcie może liczyć Mariola Paśnik.

12,868 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Behavioral questions are openended, which usually indicates you’ve got to really give attention to your solutions.

In this procedure, additionally, you will wish to produce a total concept...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *