Strzelce Wielkie. Pajęczańska policja odwiedziła seniorów…

SONY DSC

…Ale nie dlatego, że ci weszli w konflikt z prawem. Spotkanie, które odbyło się w piątek 12 stycznia, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Strzelcach Wielkich, miało charakter edukacyjny, nie prewencyjny.

Seniorzy coraz częściej padają ofiarą przestępców. Metoda „na wnuczka” to tylko jeden ze sposobów na wyłudzenie pieniędzy od osób starszych, których czujność często bywa uśpiona. Zagrożenia w życiu codziennym – właśnie taki był temat spotkania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie z seniorami z terenu gminy Strzelce Wielkie, które zostało zorganizowane z okazji zbliżającego się święta wszystkich babć i dziadków.

W spotkaniu wzięło udział około 50 osób, co jednoznacznie potwierdza, że bezpieczeństwo nie jest tematem ignorowanym przez seniorów. Funkcjonariusze przedstawili metody działania przestępców, rozbijając na czynniki pierwsze metodę „na wnuczka” i „na policjanta”. Seniorzy zostali pouczeni o metodach postępowania w sytuacji, gdy tożsamość osoby składającej im wizytę stwarza pewne wątpliwości. Ważnym punktem spotkania był też wykład na temat zasad postępowania w przypadku utraty dokumentów.

Osoby starsze nie zostały ograniczone wyłącznie do roli słuchaczy, uczestnicy spotkania wykazali się wyjątkową aktywnością, zasypując policjantów pytaniami. Najwięcej dotyczyło zagadnień z dziedziny ruchu drogowego i prawidłowego poruszania się po drogach.

fot.: KPP Pajęczno

2,868 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Pajęczno, Działoszyn. Policjanci podnoszą kwalifikacje

Funkcjonariusze policji bardzo często spotykają się z sytuacjami, w których konieczne jest...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *