Kąty, Czarnożyły. Pełen uśmiechów Dzień Babci i Dziadka

W polskim kalendarzu, Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, przepełnione wdzięcznością za przekazane nauki, okazaną troskę i za opiekę. Mali wnukowie z terenu gminy Czarnożyły podziękowali swoim babciom i dziadkom, wystawiając dla niech wzruszające przedstawienia.

Pierwsza uroczystość odbyła się w niedzielę, 21 stycznia. Na Sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łagiewnikach i rodziców uczniów placówki. Otwarcia uroczystości dokonała dyrektor Sylwia Marciniak, witając przybyłych gości: wójta Andrzeja Modrzejewskiego, Wacława Golańskiego, sołtysa Kątów, ks. Marcina Knagę, proboszcza parafii Raczyn, ks. Marka Jelonka, proboszcza parafii Czarnożyły, przybyłych uczniów, rodziców nauczycieli i najważniejszych uczestników spotkania – babcie i dziadków, na ręce których dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Po dyrektor Marciniak, głos zabrała Sylwia Włodarczyk, przedstawicielka rady rodziców, która ciepłymi słowami powitała wszystkich uczestników uroczystości.

Przybyłym na spotkanie babciom i dziadkom, w imieniu wszystkich wnucząt, życzenia złożyli także najmłodsi uczniowie szkoły. Prezentem dla nich były tradycyjne jasełka, z wielkim zaangażowaniem przedstawione przez dzieci. Nie zabrakło także akcentu muzycznego – uczniowie zaśpiewali piosenkę „Nasi kochani babcia i dziadek”, a Aleksander Kubiak, uczeń klasy czwartej, który zagrał na keyboardzie walczyka. Ostatnim występem artystycznym było krótkie przedstawienie na temat zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Tuż przed wręczeniem upominków i wieńczącym uroczystość poczęstunkiem, przybyłym nestorom życzenia złożył Andrzej Modrzejewski, do których w imieniu swoim i ks. Marcina Knagi, przyłączył się proboszcz Marek Jelonek.

Druga uroczystość odbyła się we wtorek, 23 stycznia, na auli Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach. Uczniowie zaprezentowali wspaniałe przedstawienie muzyczno-wokalne, a nagrodą dla nich były łzy wzruszenia, które pojawiły się na twarzach gości w trakcie wręczania im pamiątkowych laurek. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców wychowanków szkoły.

fot.: archiwum SP w Łagiewnikach 

2,356 total views, 0 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Artur Białek

Niżankowice. Rozbita cysterna zablokowała ruch

Niemal dwie godziny trwało usuwanie skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *