Wieluń. Poranek pod znakiem trzeźwości

29 stycznia policjanci z wieluńskiej drogówki, rozpoczęli ferie zimowe od działań „Trzeźwy poranek” . Podczas tej akcji prowadzonej na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 45 i 74 w Wieluniu sprawdzali, czy kierowcy nie wybrali się w podróż na „podwójnym gazie”.

To już kolejna akcja wieluńskiej policji , Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu oraz fundacji „Bezpieczna Droga”.

– Oprócz działań kontrolnych zorganizowano również stoisko profilaktyczno- edukacyjne, gdzie każdy mógł skorzystać ze specjalnego symulatora, aby przekonać się , jakie jest działanie pasów bezpieczeństwa w trakcie dachowania. Ponadto przy użyciu alkogogli, które pokazywały 1,8 promila można było się przekonać, jak wyglądają reakcje po spożyciu alkoholu – relacjonuje Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Na stoisku profilaktycznym, przy użyciu narkogogli zademonstrowano, jaki wpływ na zmysły mają środki odurzające. Każdy, kto przeszedł w alko i narkogoglach specjalnie przygotowany tor otrzymał od WORD-u drobne upominki oraz elementy odblaskowe od fundacji „Bezpieczna Droga”.

1,374 total views, 0 views today

Tags from the story
, ,
Napisane przez
Więcej autorstwa Natalia Ptak

Skrzynno. Uderzyła w drzewo

Dzisiaj, 12 lipca, na prostym odcinku drogi w miejscowości Skrzynno, kobieta straciła...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *