Wieluń. Nocny rozbój

W niedzielną noc, 25 marca, zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 26. do 34. lat, podejrzanych o rozbój na 27. i 40. latku.


Do rozboju doszło pod lokalem gastronomicznym w Wieluniu. Bez wyraźnej przyczyny agresorzy zaatakowali pokrzywdzonych, zadając ciosy po całym ciele. Obezwładniając mężczyzn ukradli im portfel z pieniędzmi. Jednemu z pokrzywdzonych udało się uciec, jednak został dopadnięty i ukradziono mu komórkę i dokumenty. Ofiary doznały ogólnych obrażeń. Napastnik w stanie nietrzeźwym został uchwycony na miejscu przez policję. Pozostali dwaj agresorzy, z pomocą firmy ochroniarskiej lokalu, zostali ujęci przez kryminalnych kilka godzin później. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu jednego z nich. W chwili aresztowania byli nietrzeźwi.
– Wszyscy mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty – informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, asp. Katarzyna Grela. – Pod zarzutem dokonania dwukrotnego rozboju. Decyzją Prokuratora, sprawcy, zostali objęci policyjnym dozorem. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Malwina Frankowska
fot.: KPP Wieluń

8,061 total views, 4 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Ni-kita

Pajęczno. Festiwal Kolęd i Pastorałek już w styczniu

W Pajęcznie od 7 stycznia przez dwa dni będzie miał miejsce III...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *