Wieruszów. Podsumowania Olimpiady wiedzy i umiejętności budowlanych

Organizator – Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zaprosił na etap okręgowy Olimpiady wiedzy i umiejętności budowlanych. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, zwyczajem organizacji imprezy w szkole, w której uczeń wygrywa etap okręgowy. Tą możliwość zawdzięczają po raz kolejny, dzięki wygranej, Mariusza Myszora z klasy IV Technikum Budowlanego.


– Nie pamiętam, aby w historii olimpiady, w etapie okręgowym wygrał uczeń z tej samej szkoły dwa razy z rzędu. – informuje delegatka Komitetu Głównego Olimpiady, Krystyna Pastusiak.
Dyrektor Szkoły Małgorzata Nikodem powitała zebranych gości, tym samym, otwierając etap okręgowy konkursu, na wydarzenie zaproszono m.in: Piotr Parkitny z-ca Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budowlanych – Izba jest sponsorem nagród dla najlepszych uczniów, Danuta Grzegorek członek Komitetu Okręgowego Olimpiady oraz Stefan Pietras sekretarz– Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Zaproszenie przyjęli także z-ca dyrektora ZSP w Wieruszowie Małgorzata Karkoszka oraz z-ca dyrektora ZSP nr 2 w Kępnie Paweł Jakubczyk.
Krystyna Pastusiak, delegat Komitetu Głównego Olimpiady podsumowała wyniki konkursu, a tym samym zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego:
I miejsce (64,5pkt) Myszor Mariusz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – opiekun Beata Królikowska,
II miejsce (49pkt) Krystian Mazur Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie – opiekun Bożena Mierniczak,
III miejsce (48,5pkt) Karsznia Karolina Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – opiekun Beata Królikowska,
IV miejsce (46pkt) Szczot Krystian Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie – opiekun Monika Więcławska.
Etap drużynowy zwyciężyli uczniowie z Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie w składzie: Krystian Mazur, Bartosz Zadka, Dominik Łakomy, Szymon Kaczorowski, Mateusz Witkowski, Maciej Dorobek. Otrzymali nagrody ufundowane przez firmę REMBET z Kępna. Drugie miejsce zajęła szkoła z Wielunia, a ostatnie miejsce należało do wychowanków z Ostrowa Wielkopolskiego.
Łącznie w olimpiadzie wzięło udział 47 osób z 15 szkół.
Organizatorzy juz teraz zapraszają na finał ogólnopolski XXX OWiUB, który odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w dniach 12-14.04.2018r w Zielonej Górze.
Wszystkim 82 uczestnikom juz teraz życzymy wysokich wyników i powodzenia w kolejnym etapie.
Malwina Frankowska
fot.: Danuta Urbaś

1,912 total views, 4 views today

Napisane przez
Więcej autorstwa Ni-kita

Czarnożyły. Wykład najmłodszego doktora historii w regionie

Już jutro (15 marca) o godz. 19 w Gminnym Ośrodku Kultury w...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *