Małgorzata Golińska z PiS gościem "Studia Bałtyk": dyskusja o aktualnych wyzwaniach politycznych

Małgorzata Golińska z PiS gościem "Studia Bałtyk": dyskusja o aktualnych wyzwaniach politycznych

W audycji „Studio Bałtyk”, emitowanej w porannym paśmie, pojawiła się Małgorzata Golińska. Jest to posłanka partii Prawo i Sprawiedliwość, pochodząca ze Szczecinka. Rozmowę z nią poprowadził Mateusz Sienkiewicz. Tematem rozmowy było przede wszystkim jej doświadczenie i odczucia związane z obecną sytuacją polityczną.

Działalność opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość była jednym z głównych tematów rozmowy. Gdy Sienkiewicz spytał Golińską, na czym powinna skupić się partia w obecnej sytuacji, odpowiedziała jasno. Uważa, że najważniejszym zadaniem dla Prawa i Sprawiedliwości jest obecnie zapobieganie zmianom w traktatach unijnych.

Kolejnym istotnym punktem dyskusji były zapowiedzi Donalda Tuska, nowo wybranego premiera Polski, dotyczące odblokowania funduszy z Krajowego Planu Odbudowy dla naszego kraju. Tusk powiedział, że dojdzie do tego w najbliższy piątek. Na te słowa Golińska odpowiedziała z nadzieją, wierzy bowiem, że do odblokowania funduszy rzeczywiście dojdzie. Jak tłumaczyła, blokada tych środków była wynikiem decyzji politycznych, nie zaś merytorycznych.