Patryk Jaki wyjaśnia, jak trudna jest walka Zbigniewa Ziobry ze stanem zdrowia

Patryk Jaki wyjaśnia, jak trudna jest walka Zbigniewa Ziobry ze stanem zdrowia

Europoseł Patryk Jaki w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie Radia Zet podkreślił determinację i siłę, z jaką Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości, stawia czoło swojej ciężkiej chorobie. Otwarcie mówiąc o walce o życie Ziobry, Jaki nie ukrywał, że sytuacja jest poważna. Ponadto, jako pełniący obowiązki przewodniczącego Suwerennej Polski, potwierdził, że Ziobro regularnie dostarcza marszałkowi Sejmu zwolnienia lekarskie. Europoseł skrytykował również osoby kwestionujące stan zdrowia byłego ministra.

Jaki był gościem programu radiowego w poniedziałkowy poranek. W rozmowie podkreślił, że od chwili kiedy Ziobro trafił do szpitala, nie mieli okazji się spotkać. Wskazał na trudną walkę o życie byłe minister oraz na drugą serię chemioterapii, która jest mu obecnie podawana. Opisana przez niego sytuacja zdrowotna Ziobry jest niezwykle ciężka.

Prowadzący program zauważył, że pewne grono polityków i publicystów podważa autentyczność choroby Ziobry. Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Pegausa dążą do przesłuchania byłego ministra. W odpowiedzi na to, Jaki wskazał, że obecna sytuacja zdrowotna Ziobry nie pozwala na jego przesłuchanie. Potwierdził również, że były minister regularnie dostarcza zwolnienia lekarskie marszałkowi Sejmu. Według niego, jeśli będzie taka potrzeba, to przekazane zostaną one również do komisji śledczej.

Europoseł ostro skomentował postawę osób kwestionujących stan zdrowia Ziobry, nazywając ich barbarzyńcami. Wyrażone przez niego opinie sugerują, że motywem rządzących nie jest poszukiwanie prawdy, ale zemsta.