Podlaskie Święto Sera przyciąga tłumy zwiedzających w Wasilkowie

Podlaskie Święto Sera przyciąga tłumy zwiedzających w Wasilkowie

W Wasilkowie odbyło się niezwykłe wydarzenie o nazwie Podlaskie Święto Sera, które zgromadziło kilkanaście tysięcy gości. To wydarzenie miało miejsce w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej i było wyjątkowe dla tego regionu, stanowiąc pierwsze tego typu przedsięwzięcie.

Pomysł na imprezę zrodził się w umysłach członków ogólnopolskiego Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych. To właśnie oni, od kilku lat, organizują podobne wydarzenia w różnych rejonach Polski.

Targ serów był prawdziwą gratką dla miłośników nabiału. Goście mieli szansę degustować i nabywać nie tylko twarogi czy serwatki, ale także różnego rodzaju produkty mleczne pochodzące od krów, kóz i owiec. Wśród dostępnych ofert znalazły się również produkty z województwa podlaskiego oraz innych regionów Polski.

Na targu swoje stoiska prezentowali producenci zapisani w bazie „produkty podlaskie eu”, którą prowadzi Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego.

W ramach Podlaskiego Święta Sera, jury miało za zadanie ocenić i wybrać najlepszy ser. Jednym z głównych punktów programu była także prezentacja kulinarna mistrza kuchni Karola Okrasy, który na oczach publiczności przygotowywał swoje dania.