Policja ze Słubic zatrzymała pijanego szaleńca drogowego

Policja ze Słubic zatrzymała pijanego szaleńca drogowego

Funkcjonariuszom policji w Słubicach trafił się prawdziwy maniak prędkości, który sunął przez tereny zabudowane z prędkością 160 km/h. Policjanci bezzwłocznie nakazali się zatrzymać szalonemu kierowcy, ale bez skutku. Ponadto, okazało się również, że mężczyzna chciał uciec policji, a do tego znajdował się jeszcze pod wpływem alkoholu.

W czwartek wieczorem, 05 listopada, policjanci z drogówki przeprowadzali pomiary prędkości w Kunowicach. W pewnym momencie dostrzegli pędzący samochód osobowy marki volkswagen. Za kierownicą siedział 38-letni mężczyzna. Policjanci próbowali zatrzymać pojazd, ale kierowca nie miał zamiaru zjeżdżać na pobocze i postanowił docisnąć pedał gazu. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za delikwentem i niedługo potem udało się zatrzymać podejrzanego.

Okazało się, że kierowca ma na koncie liczne przewinienia drogowe, jest nietrzeźwy i do tego próbował uciec przed policją. Ponadto, zrezygnował też z badania na trzeźwość, odmawiając testu alkomatem. W związku z tym pobrano jego krew, a potem zatrzymano prawo jazdy. 38-latek stoi teraz przed obliczem pięciu lat pozbawienia wolności i zakazu prowadzenia pojazdów.