Policjanci z Mielca odwiedzają szkoły i domy starców

Policjanci z Mielca odwiedzają szkoły i domy starców

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu otrzymali zadanie prowadzenia nowej formy edukacji w szkołach podstawowych. Cała akcja możliwa jest dzięki prezydium mieleckiego Regionu IPA, które postanowiło zakupić policyjne torby medyczne, defibrylatory treningowe i fantomy medyczne.

Mielecka policja od lat uczestniczy w takich przedsięwzięciach, edukując różne grupy społeczne na terenie całego regionu. Policjanci odwiedzają m.in. szkoły podstawowe, licea, uczelnie wyższe i domy starców. Ich głównym przedmiotem jest zakres bezpieczeństwa osobistego. Obejmuje on takie zagadnienia, jak odpowiedzialność prawna, bezpieczeństwo na drodze, cyberprzemoc, stronienie od używek i narkotyków itp. Panowie mundurowi przestrzegają też przed kieszonkowcami, złodziejami, oszustami i naciągaczami.

Co więcej, sponsorzy całej akcji postanowili też przekazać darowizny w postaci środków finansowych. Są one przeznaczone na zakup fantomu niemowlaka, fantomu dziecka, torby medycznej, kamizelek odblaskowych i odblasków.

Program ma na celu uświadomić więcej osób w dziedzinie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, właściwego postępowania w zagrożeniu życia i diagnozie niektórych chorób i obrażeń. Jak do tej pory przeprowadzono już kilkadziesiąt spotkań policjantów z uczniami, którym przedstawiono podstawy pierwszej pomocy medycznej.

Podziękowania idą dla wszystkich sponsorów i osób, które przyczyniły się do zebrania funduszy, zakupu sprzętu medycznego i dostarczenia materiałów profilaktycznych.