Przestępca z Portugalii był ścigany w Argentynie, a wpadł na lotnisku w Balicach

Przestępca z Portugalii był ścigany w Argentynie, a wpadł na lotnisku w Balicach

Na lotnisku w podkrakowskich Balicach wpadł Portugalczyk Fernando F., który od 2015 roku był ścigany w Argentynie za przestępstwa na tle narkotykowym oraz pranie pieniędzy. Od dawna był poszukiwany przez Interpol. Kilka dni temu 64-letni Portugalczyk został zatrzymany przez polskich funkcjonariuszy CBŚP.

Poszukiwania 64-letniego przestępcy

Funkcjonariusze CBŚP z Katowic otrzymali informację o tym, że na terenie Polski może znajdować się portugalski przestępca poszukiwany przez Interpol tzw. czerwoną notą. Informacja została przekazana również do łowców cieni, a więc do specjalnej jednostki, która na co dzień zajmuje się poszukiwaniami celowymi najbardziej groźnych przestępców. Mundurowi nie czekali, lecz od razu przeszli do intensywnych działań.

Poszukiwany Portugalczyk już od 2015 roku był celem argentyńskich służb. Jest on poszukiwany za podejrzenie przestępstw popełnionych na tle narkotykowym. Mowa tutaj o przemycie kokainy. Oprócz tego zarzuca się mu pranie pieniędzy oraz ogólny udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W Argentynie za jego czyny grozi mu aż do 27 lat pozbawienia wolności.

Portugalczyk zatrzymany w podkrakowskich Balicach

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, że poszukiwany Portugalczyk pojawił się w Polsce 21 stycznia tego roku. Posługiwał się on nielegalnym paszportem greckim. Sfałszowane dokumenty nie pomogły jednak 64-latkowi, ponieważ został on skutecznie zatrzymany na lotnisku w podkrakowskich Balicach, w momencie gdy wybierał się do Portugalii.

Już niedługo Fernando F. najprawdopodobniej zostanie odesłany do kraju, w którym go ścigają, a więc do Argentyny. Tam z pewnością stanie przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione wcześniej przestępstwa. Dodajmy, że działania Interpolu w naszym kraju są ostatnio dosyć częste. Przynajmniej często informacje o nich pojawiaj się w polskich mediach. Tak było chociażby w ubiegłe wakacje, kiedy na stronie https://www.infoo.pl/ pojawił się artykuł o zatrzymaniu Gruzina w Częstochowie.