Remont długiego chodnika w Gminie Padew Narodowa

Remont długiego chodnika w Gminie Padew Narodowa

Gmina Padew Narodowa postanowiła upiększyć swoje okolice i zafundować jednej z ulic przyzwoity lifting. Chodzi głównie o remont chodnika, który biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej 985. W ramach niesienia pomocy dla województwa gmina skorzystała z okazji i jedynie dofinansowuje cały projekt. Jedna połowa funduszy pochodzi z Gminy Padew Narodowa, podczas gdy drugą połówkę pokrywa Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zarząd Gminy już od jakiegoś czasu zleca prace remontowe przy drodze wojewódzkiej. Głównym celem jest podniesienie poziomu estetyki i nowoczesnego wyglądu w okolicy. Prace nad chodnikiem ruszyły pełną parą, a wynajęta ekipa nie zwalnia tempa nawet podczas trudnych warunków pogodowych. Jak na tę chwilę wygląda na to, że realizacja całego projektu przebiega bez większych przeszkód.

Co więcej, plany Padwi Narodowej nie kończą się tylko na tym jednym chodniku. Gmina wraz z Rzeszowskim Urzędem Marszałkowskim podpisała porozumienie, które w najbliższym czasie obejmie budowę nowych chodników i przejść dla pieszych. Odbudowa chodnika to wydatek rzędu 100 tysięcy złotych.