Rozpoczęto remont dróg wojewódzkich na Śląsku

Rozpoczęto remont dróg wojewódzkich na Śląsku

Na odcinku drogi wojewódzkiej 790, ciągnącej się pomiędzy Mitręgą a Ogrodzieńcem i liczącej dwa kilometry, rozpoczęła się wymiana nawierzchni. Droga jest często wykorzystywana przez turystów podróżujących do Jury. Jest to jednak jedynie jeden z dwunastu przypadków, gdzie na terenie Śląska planowane są prace nad nowymi nawierzchniami dróg wojewódzkich, które mają zostać ukończone do czerwca przyszłego roku.

Ponadto, mają zostać przeprowadzone prace modernizacyjne na drogach wojewódzkich DW 491, DW 784, DW 794, DW 901, DW 492, DW 417, DW 425, DW 919, DW 921, DW 924 oraz DW 938. W związku z tym kierowcy powinni być przygotowani na ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym. Jak podkreśla Zarząd Dróg Wojewódzkich, nie są to jednak pełne remonty – głównie chodzi o wymianę nawierzchni jako część prac związanych z naprawami po zimie.

Chociaż oficjalnym terminem zakończenia inwestycji jest połowa przyszłego roku, wykonawcy zapowiadają wykonanie aż 95 procent prac jeszcze w bieżącym roku. W przyszłym roku planowane są natomiast prace dodatkowe, takie jak malowanie oznakowania poziomego – informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zauważają, że omawiane odcinki dróg wojewódzkich są już silnie wyeksploatowane. Na jezdniach można zaobserwować dużą ilość spękań, deformacji oraz łat. Częste wykruszenia w nawierzchni mogą prowadzić do powstawania nieprzyjemnych drgań i hałasu wywoływanego przez przejeżdżające pojazdy ciężarowe. Niektóre z tras przeznaczonych do naprawy są w stanie technicznym pozostawiającym wiele do życzenia, co wpływa negatywnie na komfort jazdy.