Województwo śląskie nawiedzone przez burze: uszkodzone dachy, połamane drzewa i ponad 300 interwencji strażackich

Województwo śląskie nawiedzone przez burze: uszkodzone dachy, połamane drzewa i ponad 300 interwencji strażackich

Województwo śląskie doświadczyło szereg niszczycielskich burz, które przyniosły ze sobą uszkodzenia dachów i liczne zniszczenia drzew. W związku z tym straż pożarna musiała interweniować na terenie regionu ponad 300 razy.

Jak podaje reporterka RMF FM, najintensywniejsze działania straży pożarnej były wymagane w powiecie gliwickim, w Gliwicach, a także w Mysłowicach, Sosnowcu oraz Bytomiu. To właśnie tam burze wywołały najwięcej szkód.

Głównym zadaniem straży pożarnej była neutralizacja skutków zniszczeń spowodowanych przez silny wiatr. W wyniku tego interweniowali około 250 razy. Uszkodzeniu uległo 10 dachów, z czego sześć znajdowało się w budynkach mieszkalnych.

Zgodnie z prognozami na dzień dzisiejszy, województwo śląskie będzie nadal narażone na burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia gradu oraz silnego wiatru, który może osiągać prędkość do 80 km/h.

Mieszkańcy północnej i środkowej części województwa muszą przygotować się również na wysokie temperatury. Według prognoz, termometry mają pokazać od 30 do 33 stopni Celsjusza.