Złodzieje wykorzystują sprytny sposób na włamania do mieszkań

Złodzieje wykorzystują sprytny sposób na włamania do mieszkań

Na Śląsku grasuje szajka złodziei, którzy włamują się do mieszkań. Tak można sądzić po tym, co ostatnio dzieje się na terenie tego województwa. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, że złodzieje mają specjalne metody na to, jak skutecznie włamywać się do mieszkań i jak wybierać potencjalne ofiary. O czym dokładnie mowa?

Oznaczają mieszkania i chwytają za klamki

O co chodzi z ostatnimi wydarzeniami na Śląsku? Otóż okazuje się, że m.in. w Katowicach, Żorach i Gliwicach i wielu innych miejscowościach na Śląsku można zaobserwować podobne schematy działania złodziei. Przede wszystkim złodzieje o poranku starają się dostać do mieszkania. Następnie chwytają za klamki i sprawdzają. Stosują także dość sprytny sposób, który był wykorzystywany dawno temu, a teraz mogą nie pamiętać o nim nawet policjanci. O czym mowa? O oznaczaniu mieszkań specjalnymi szlaczkami. Każdy szlaczek ma swoje znaczenie i zawiera informacje na temat tego, czy np. ktoś w danym mieszkaniu w ogóle mieszka.

Policja wraz z mieszkańcami już przeprowadziła akcję, dzięki której wszystkie osoby mieszkające zostały uświadomione o takowym problemie. Policja apeluje, aby od razu zmazywać owe szlaczki, gdy tylko się pojawią. W wielu miejscach pojawiły się także różne plakaty, które mają informować mieszkańców i przypominać im o tym problemie i zachować ich w ostrożności.