32 miliony euro na inwestycję Panattoni od mBanku

32 miliony euro na inwestycję Panattoni od mBanku

Panattoni, rządzący w branży nieruchomości przemysłowych, poinformował o zdobyciu funduszy na realizację najnowszej inwestycji. Bank mBank udzielił deweloperowi pożyczki na kwotę przekraczającą 32 miliony euro. Środki te przeznaczone są na budowę pierwszego obiektu w kompleksie Panattoni Park Tricity East V. Nowa hala oferować będzie aż 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Nowo powstające centrum logistyczne znajdzie się w strategicznym miejscu – w pobliżu Autostrady A1, Obwodnicy Trójmiasta oraz Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego Baltic Hub. Taka lokalizacja to klucz do atrakcyjności inwestycji, zdaniem Kariny Trojańskiej – Chief Financing & Operating Officer w Panattoni, która cytowana jest w oficjalnym komunikacie firmy.

Panattoni Park Tricity East V stanie się siedzibą dla firmy Regesta, która zaplanowała tam utworzenie swojego największego centrum logistycznego w Polsce. Ta wiadomość potwierdza rosnącą pozycję regionu Trójmiasta jako centrum logistycznego, korzystającego z bliskości jednego z największych portów na Bałtyku i znacznej populacji aglomeracji.