Dofinansowanie dla kilkuset śląskich firm z dotacji unijnych

Dofinansowanie dla kilkuset śląskich firm z dotacji unijnych

Śląskie firmy otrzymają pokaźną sumę pieniędzy w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Pieniądze pochodzą ze środków Unii Europejskiej. Kilka dni temu część przedsiębiorców odebrała już symboliczne promesy umów. Przypomnijmy, że już wcześniej aż 520 firm ze Śląska otrzymało dofinansowanie, a teraz mowa o dodatkowych pieniądzach dla kolejnych 134 firm.

Kolejne środki finansowe dla śląskich firm

Przedsiębiorcy z południa Polski podobnie jak wszyscy inni, bardzo mocno odczuli skutki ostatnich lockdown’ów oraz kryzysu gospodarczego. Z tego powodu chętnych na unijne środki było bardzo bardzo wielu. Warto przytoczyć, że o dofinansowanie w województwie śląskim walczyło aż 2500 firm z najróżniejszych branż. Oczywiście nie wszystkie mogły otrzymać pomoc, a wszystkie wnioski oceniane były przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości.

Obecnie środki dla przedsiębiorców z Unii Europejskiej są rozdysponowywane w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Przypomnijmy, że ten program powstał nie tak dawno, na potrzeby samorządu Województwa Śląskiego w celu lepszego rozporządzania i kontrolowania dofinansowań dla firm, które składały wnioski po lockdown’ie. Miejmy nadzieję, że otrzymane pieniądze w ramach dofinansowania zostaną odpowiednio wykorzystane i rozdysponowane, aby jak najbardziej ograniczyć negatywne skutki ostatnich czasów. Podobnie jak w Zduńskiej, gdzie tamtejszy samorząd również otrzymał spore dofinansowanie na remont stadionu miejskiego. Więcej informacji o tamtejszej inwestycji znajdziecie na stronie zdunskainfo.pl.