Nożownik zaatakował w miejscowości Stanowice

Nożownik zaatakował w miejscowości Stanowice

W sobotę, dnia 13 listopada, w godzinach porannych doszło do ataku nożownika. Ofiarą ataku został pracownik firmy energetycznej, który wykonywał swoje obowiązki na terenie jednego z domów. W pewnym momencie domownik zaatakował nożem jednego z kontrolerów.

Wizyta pracowników firmy energetycznej

Pomimo wielu zabezpieczeń i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wciąż w wielu miejscach w Polsce dochodzi do różnych nadużyć. Najprawdopodobniej również na terenie jednego z domów w Stanowicach regularnie dochodziło do nielegalnych procederów. Firma energetyczna podejrzewała, że lokatorzy w jednym z domów systematycznie kradną prąd. Nielegalne pobieranie prądu jest oczywiście karalne, a pracownicy firmy energetycznej udali się na teren domu znajdującego się przy ulicy 1 Maja w Stanowicach i postanowili to zweryfikować.

Lokator zaatakował nożem pracownika firmy energetycznej

Na miejsce, gdzie rzekomo lokatorzy nielegalnie pobierali prąd, zadysponowanych zostało dwóch pracowników firmy energetycznej. Po przybyciu na miejsce weszli oni do mieszkania i zaczęli pełnić swoje obowiązki. W pewnym momencie doszło jednak do szarpaniny pomiędzy jednym z pracowników a lokatorem. Podczas szarpaniny mężczyzna w wieku 44 lat dopuścił się ataku nożem na pracownika firmy energetycznej.

Ofiara otrzymała cios w brzuch. Na szczęście jednak nie był on na tyle poważny, aby w jakikolwiek sposób zagrozić zdrowiu i życiu pracownika. W zdarzeniu nie ucierpiał drugi z pracowników firmy energetycznej. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy od razu zajęli się całą sprawą. Zaatakowany nożem 32-latek nie doznał większych obrażeń i obecnie jemu życia nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policja będzie starać się wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia.