Donald Tusk wraca do PO i od razu przejmuje obowiązki przewodniczącego

Donald Tusk wraca do PO i od razu przejmuje obowiązki przewodniczącego

Powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną zapowiadano od dawna. Teraz w końcu stało się to faktem. Z dniem dzisiejszym z funkcji przewodniczącego partii PO zrezygnował Borys Budka. Z kolei Ewa Kopacz oraz Bartosz Arłukowicz złożyli rezygnację z miejsca wiceszefów.

Donald Tusk przejmuje obowiązki przewodniczącego partii PO

Rzecznik PO Jan Grabiec od razu wystosował informacje, w której przekazał do opinii publicznej fakt o przejęciu obowiązków przewodniczącego partii PO przed Donalda Tuska. W sobotę na specjalnym posiedzeniu Rady Krajowej PO doszło do wymienionych wcześniej zmian partyjnych. Oprócz tego Grabiec przekazał również wyniki głosowania co do wyboru Donalda Tuska na wiceprzewodniczącego. Poparło go aż 201 członków, z kolei liczba głosów przeciw wyniosła równe 0. Jeśli chodzi o kandydaturę Borysa Budki, to tutaj głosów za było 189, z kolei przeciw 10.

Przemówienie Donalda Tuska po powrocie do polskiej polityki

W swoich pierwszych słowach Donald Tusk zaznacza, że jego powrót jest w pełni przemyślany. Jak samo powiedział „wracam na stop procent”. Oczywiście w przemówieniu nie mogło zabraknąć słów o politykach, którzy obecnie sprawują władzę nad państwem. W ich stronę również poszły dosyć dosadne słowa „zło czynione przez PiS jest ewidentne, bezwstydne i permanentne”. Nowy wiceprzewodniczący partii PO sugeruję, aby władze PiS w końcu przeprosiły Polaków za wszystkie krzywdy, które przez swój czas rządzenia im wyrządziły. Wielu ekspertów politycznych zastanawia się, jak na te słowa oraz na sam powrót Tuska do Polski zareaguje obecna władza.

Zjednoczenie partii głównym zadaniem Donalda Tuska

Powrót Donalda Tuska to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń na polskiej scenie politycznej od wielu lat. Głos w tej sprawie zabrali już przedstawiciele PO oraz klubu Koalicji Obywatelskiej. W zdecydowanej większości politycy partii oraz klubu są optymistycznie nastawieni do tego powrotu. Zaznaczają, że może to być kolejny moment przełomowy, dzięki któremu diametralnie zmieni się poparcie dla obecnych partii politycznych. Zaznaczają oni również, że jednym z pierwszych zadań dla Donalda Tuska będzie zjednoczenie partii oraz wszystkich Polaków. Przywrócenie dobrych nastrojów w kraju to priorytet, aby Polacy mogli ponownie wrócić na właściwe tory.