Gmina Mielec nie rezygnuje z obchodzenia Dnia Niepodległości

Gmina Mielec nie rezygnuje z obchodzenia Dnia Niepodległości

Koronawirus nie daje za wygraną i skutecznie ogranicza wszystkie wydarzenia zbiorowe w całym kraju. Zbliża się Święto Niepodległości i wszystko wskazuje na to, że ten dzień również będzie musiał obejść się bez hucznej imprezy. Jednakże mieszkańcy gminy Mielec znaleźli sposób, jak można świętować 11 listopada, nie przemieszczając się, ani nie wychodząc z domowego zacisza.

Świąteczne transmisje internetowe

Rada Gminy, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu oraz Wójt Gminy Mielec serdecznie namawiają mieszkańców do obchodzenia Dnia Niepodległości, tylko nieco innymi metodami. Wszystkie rozrywki i atrakcje zostały przygotowane on-line. Dzięki temu każdy będzie mógł brać w nich udział, nie opuszczając własnego domu.

Eventy na świętowanie Dnia Niepodległości

Jedną z atrakcji Dnia Niepodległości jest konkurs plastyczny, który pozwala uczestnikom na wyrażanie swojego patriotyzmu, a także opinii na temat Ojczyzny, jej historii i obecnych wydarzeń. Konkurs nosi nazwę Ludzie i Wydarzenia Kształtujące Polską Historię i jest dostępny na stronie internetowej Gminy Mielec.

Kolejną rozrywką jest wystawa Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Wystawa nazywa się Barwy Polski i zawiera wszystkie zdjęcia i skany przedstawiające cenne eksponaty. Zdjęcia wrzucono na Internet, gdzie można je podziwiać w formie multimedialnej prezentacji.

Na Miejscu Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny odbył się koncert Chorzewiolaków i Grupy Śpiewasza. Repertuar zespołu obejmował wzniosłe pieśni patriotyczne, które zarejestrowano kamerą i udostępniono na kanale YouTube.

W dniu 11 listopada o godzinie 11:00 podczas transmisji on-line odbędzie się Msza Święta w intencji Polski. Samo nabożeństwo będzie miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Osoby pragnące wziąć udział w transmisji, powinny wskoczyć na YouTube, gdzie znajduje się kanał Parafii.

Ponadto, w południe zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego we wszystkich stacjach radiowych w Polsce. Jest to idealny moment, aby stanąć do Hymnu na tle biało-czerwonych barw, które w ten dzień każdy powinien wywiesić u siebie w domu.