Gmina Ząbkowice Śląskie z nowymi autobusami elektrycznymi

Gmina Ząbkowice Śląskie z nowymi autobusami elektrycznymi

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna już od początku nowego roku, a dokładniej od 2 stycznia, będzie mogła korzystać z nowoczesnych autobusów elektrycznych. W sobotę, dnia 10 grudnia doszło w tej miejscowości do zaprezentowania całkowicie nowych, zeroemisyjnych pojazdów w postaci autobusów elektrycznych. Co wiadomo na temat tej inwestycji?

Nowoczesne i zeroemisyjne autobusy elektryczne w gminie Ząbkowice Śląskie

W sobotę, dnia 10 grudnia, na rynku w Ząbkowicach Śląskich odbyła się prezentacja nowych autobusów elektrycznych. Zgromadzeni mogli podziwiać nowoczesne pojazdy, które już od 2 stycznia 2023 roku zostaną włączone do Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej. Przypomnijmy raz jeszcze, że dzięki temu, że są to zeroemisyjne autobusy, to nie będą one produkować spalin, dzięki czemu również nie będą zatruwać powietrza, które w wielu częściach kraju i tak jest już dość mocno zatrute zanieczyszczeniami.

Inwestycja związana z nabyciem pojazdów elektrycznych dla Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej wyniosła blisko 6,9 miliona złotych. Pieniądze, które wykorzystano na realizację tego projektu pochodziły m.in. z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest prowadzony w ramach akcji „Zielony Transport Publiczny”. Warto dodać, że o te pieniądze walczyła gmina Ząbkowice Śląskie, która złożyła wniosek i ostatecznie pozyskała 5,5 miliona złotych.