Trudne warunki atmosferyczne na Śląsku w najbliższych dniach

Trudne warunki atmosferyczne na Śląsku w najbliższych dniach

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić w najbliższych dniach w województwie śląskim. Natężenie opadów będzie umiarkowane, ale deszcz może zamarzać tworząc gołoledź. W niektórych powiatach mogą wystąpić również intensywne opady śniegu. Mieszkańcy tych rejonów powinni być ostrożni i przygotować się na trudne warunki drogowe.

Trudne warunki atmosferyczne na Śląsku

W najbliższych dniach w województwie śląskim mogą pojawić się marznące opady deszczu. Z tego powodu wydano ostrzeżenie drugiego stopnia niemal dla całego województwa. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy jedynie niektórych powiatów.
Natężenie opadów będzie umiarkowane, ale deszcz może zamarzać, tworząc gołoledź niebezpieczną dla kierowców i pieszych. Ostrzeżenie obowiązywać będzie przez około 24 godziny.

Intensywne opady śniegu również możliwe

W niektórych powiatach mogą wystąpić również intensywne opady śniegu, a pokrywa śnieżna może osiągnąć od 10 do 15 cm. Ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu dotyczy wybranych powiatów. Mieszkańcy rejonów objętych ostrzeżeniami powinni być szczególnie ostrożni i przygotować się na trudne warunki drogowe.

Wydane ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, które mogą wystąpić w województwie śląskim w najbliższych dniach sprawiają, że kierowcy i piesi oraz wszyscy mieszkańcy powinni być ostrożni i powinni przygotować się na trudne warunki drogowe.