Janusz Smoliło nowym prezesem spółki likwidującej kopalnie

Janusz Smoliło nowym prezesem spółki likwidującej kopalnie

Należąca do państwa spółka zajmująca się likwidacją kopalni ogłosiła, że Janusz Smoliło został jej nowym prezesem. Jest to osoba publiczna związana z partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość. Smoliło przejmuje stery w Spółce Restrukturyzacji Górnictwa po osobie, która również była związana z PiS.

Kim jest nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń?

Nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a więc Janusz Smoliło jest niedoszłym radnym Prawa i Sprawiedliwości. Jest jednak aktywnym działaczem partii PiS.

Janusz Smoliło to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W ramach zawodu wykonywał obowiązki m.in. w Katowickim Holdingu Węglowym, różnymi firmami świadczącymi kopalniane usługi, przedsiębiorstwami górniczych robót, czy też kopalnią Jan Kanty oraz Kazimierz-Juliusz. Może pochwalić się również uprawnieniami kierownika ruchu górniczego zakładu. Posadę w SRK przejął po Januszu Gałkowskim.

Były prezes zarobił blisko milion złotych

W mediach od pewnego czasu przewija się informacja, że były prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a więc Janusz Gałkowski, zarobił na tej posadzie w trakcie roku prawie milion złotych. Gałkowski to m.in. były senator partii Prawo i Sprawiedliwość. Funkcję sprawował jednak do 23 października 2021 roku, ponieważ tego dnia został odwołany ze sprawowanej funkcji przez nadzorczą radę. Do tej pory nie ujawniono publicznie powodu, z którego były prezes musiał pożegnać się ze stanowiskiem.