Janusz Smoliło nowym prezesem spółki likwidującej kopalnie

Należąca do państwa spółka zajmująca się likwidacją kopalni ogłosiła, że Janusz Smoliło został jej nowym prezesem. Jest to osoba publiczna związana z partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość. Smoliło przejmuje stery w Spółce Restrukturyzacji Górnictwa po osobie, która również była związana z PiS.

Kim jest nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń?

Nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a więc Janusz Smoliło jest niedoszłym radnym Prawa i Sprawiedliwości. Jest jednak aktywnym działaczem partii PiS.

Janusz Smoliło to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W ramach zawodu wykonywał obowiązki m.in. w Katowickim Holdingu Węglowym, różnymi firmami świadczącymi kopalniane usługi, przedsiębiorstwami górniczych robót, czy też kopalnią Jan Kanty oraz Kazimierz-Juliusz. Może pochwalić się również uprawnieniami kierownika ruchu górniczego zakładu. Posadę w SRK przejął po Januszu Gałkowskim.

Były prezes zarobił blisko milion złotych

W mediach od pewnego czasu przewija się informacja, że były prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a więc Janusz Gałkowski, zarobił na tej posadzie w trakcie roku prawie milion złotych. Gałkowski to m.in. były senator partii Prawo i Sprawiedliwość. Funkcję sprawował jednak do 23 października 2021 roku, ponieważ tego dnia został odwołany ze sprawowanej funkcji przez nadzorczą radę. Do tej pory nie ujawniono publicznie powodu, z którego były prezes musiał pożegnać się ze stanowiskiem.