Kierowca tira pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Jeleniej Górze

Kierowca tira pod wpływem alkoholu spowodował kolizję w Jeleniej Górze

W czwartek, dnia 6 stycznia 2022 roku, do mediów przedostała się informacja o kierowcy tira, który spowodował kolizję w mieście Jelenia Góra. Zdarzenia miało jednak miejsce w nocy z wtorku na środę. Sprawcą zdarzenia okazał się 40-letni mężczyzna z Ukrainy. Obywatel Ukrainy kierował samochodem ciężarowym pod wpływem alkoholu.

Zawodowy kierowca tira pod wpływem alkoholu

40-letni kierowca z Ukrainy zachował się w bardzo nieodpowiedzialny sposób. Kierował pojazdem samochodowym w stanie odurzenia alkoholowego. Dość powiedzieć, że w jego organizmie znajdowało się aż ponad trzy promile alkoholu.

Kierowca oprócz jazdy pod wpływem alkoholu doprowadził także do niebezpieczeństwa na drodze. Mężczyzna podczas jazdy doprowadził do kolizji drogowej, a przy tym uszkodził kilka drogowych znaków. W dosyć nietypowy sposób przejechał on przez rondo i to właśnie tam uszkodził znaki drogowe.

Zatrzymanie pijanego kierowcy tira

Do zatrzymania pijanego kierowcy samochodu ciężarowego doszło w nocy z wtorku na środę na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Kierowca został do razu poddany badaniu alkomatem, a następnie funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy. Został on przetransportowany do aresztu i to właśnie tam poczeka na rozprawę sądową. Za przestępstwa grozi mu aż do dwóch lat aresztu. Oprócz tego sprawca będzie musiał liczyć się z koniecznością poniesienia wysokiej grzywny oraz zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów silnikowych przez kilka lat.