Zatrzymanie 33-latka przez kryminalnych z Częstochowy

Zatrzymanie 33-latka przez kryminalnych z Częstochowy

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania 33-latka, który dopuścił się wielu włamań i kradzieży w nocy z dnia 28 na 29 grudnia 2021 roku. Okazało się, że zatrzymany przestępca miał już wcześniej na koncie podobne przewinienia. Ostatnie wykroczenia były więc już recydywą.

33-latek zatrzymany po serii włamań

Aż do 13 lokali włamał się w nocy z 28 na 29 grudnia zatrzymany mężczyzna. To sprawiło, że kryminalni z Częstochowy jak najszybciej chcieli złapać osobę, która była odpowiedzialna za przestępstwa. Kryminalnym dosyć szybko udało się trafić na trop mężczyzny, który okazał się być sprawcą wszystkich włamań. Na trop trafili potem, gdy skrupulatnie przeanalizowali wszystkie szczegóły oraz informacje, które posiadali z tamtych włamań. Ostatecznie 33-latka udało się namierzyć i ostatecznie zatrzymać po dwóch dniach intensywnej pracy.

Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej notowany

Kryminalni z Częstochowy doskonale znali przestępcę, który był odpowiedzialny za włamania do lokali w nocy z 28 na 29 grudnia. Okazało się, że był nim mężczyzna, który wcześniej trafił do aresztu z podobnego powodu. Okazało się, że brał on również udział we włamaniu, do którego doszło 18 grudnia. Tego dnia 33-latek napadł wraz ze swoim kolegą na przechodnia. Do napaści i obrabowania przechodnia doszło w Częstochowie w dzielnicy Błeszno.

Podejrzany trafił już do aresztu na okres trzech miesięcy. Wszystko za sprawą wniosku, który skierowała Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Na ten moment grozi mu do 10 lat za popełnione kradzieże z włamaniem, a także 12 lat za rozbój. Należy mieć również na uwadze, że 33-latek w momencie dokonania przestępstw był na wolności na specjalnych warunkach, przez co wielce prawdopodobne, że kara więzienia będzie mogła być zwiększona nawet o połowę.