Kolejna konferencja premiera za nami. Górny Śląsk ważnym miejscem dla transformacji energetycznej Polski

Kolejna konferencja premiera za nami. Górny Śląsk ważnym miejscem dla transformacji energetycznej Polski

Nie tak dawno odbyła się kolejna konferencja premiera Polski Mateusza Morawieckiego. Premier podczas konferencji powiedział dość ważne słowa dotyczące Górnego Śląska. Mianowicie wg niego to właśnie ten region będzie sercem transformacji energetycznej Polski. Wystąpienie premiera odbyło się w ramach wydarzenia „Śląski Ład’. Podczas wystąpienia usłyszeliśmy dodatkowo, że w regionie w najbliższej przyszłości może powstać wodorowa dolina.

Transformacja energetyczna Śląska

Podczas konferencji „Śląski Ład” premier co raz otrzymywał pytania od reporterów. Dzięki nim udało się uzyskać informacje, jakoby Śląsk miał nadal zostać ważnym miejscem dla polskiej energetyki. Jednak każdy usuwamy gigawat ma być zastępowany nowym. Jednak wprowadzanie nowych gigawatów ma odbywać się jedynie za sprawą nowoczesnych i ekologicznych źródeł pozyskiwania energii.

Z wypowiedzi premiera można było także wywnioskować, że rządzący traktują transformację Śląska jako niewątpliwe wyzwanie. Obecnie rząd najprawdopodobniej prowadzi rozmowy z kilkoma przedsiębiorstwami zza granicy, które mogłyby zainwestować w nowoczesne źródła pozyskiwania energii w Polsce.

Największym kapitałem i zasobem na Śląsku są ludzie

Premier w swoich wypowiedziach poruszył także temat węgla. Jego zdaniem węgiel to największe bogactwo tych terenów, jednak najważniejszym i największym kapitałem i zasobem Śląska są ludzie tutaj pracujący. Mowa tutaj przede wszystkim o osobach, które mają ogromne doświadczenie projektowe, inżynierskie, a ponadto od podstaw znają wszelkie procesy przemysłowe, które od lat praktykowane są w śląskich miejscach pracy.