Coraz więcej turystów w Małopolsce, zarówno tych z Polski, jak i zza granicy

Coraz więcej turystów w Małopolsce, zarówno tych z Polski, jak i zza granicy

Statystyki pokazują, że do Małopolski z każdym kolejnym rokiem przybywa coraz więcej turystów. Dane opublikowane w raporcie o Małopolsce przedstawiają całą sytuację bardzo klarownie. Wynika z nich, że turystyka w regionie rozwija się w naprawdę dynamicznym tempie.

Ruch turystyczny w regionie

Województwo małopolskie od 2009 roku zalicza stały wzrost liczby turystów. Pomimo napływu zarówno miejscowych, jak i zagranicznych turystów, to jednak Polacy mają ogromny wpływ na rekordowe statystyki związane z coraz większą ilością turystów. Warto dodać, że w 2017 roku łącznie w regionie pojawiło się około 15,9 mln turystów. Z kolei w 2019 roku liczba osób, które zdecydowały się odwiedzić ten obszar w Polsce to już 17,86 mln osób.

Jak więc widać trend wzrostowy utrzymuje się od kilku lat. To pokazuje, że Małopolska jest naprawdę interesująca dla odwiedzających. Taki rozwój sytuacji z pewnością jest korzystny dla całego regionu. Nie dość, że biznesy oparte na turystyce mogą liczyć na regularny przychód, to jeszcze promocja okolicznych miejscowości przyczyni się do jeszcze większego wzrostu liczby turystów odwiedzających rokrocznie nasz kraj, a w szczególności województwo małopolskie.