Tychy zajęły pierwsze miejsce wśród miast na Śląsku w Pucharze Rowerowej Stolicy Polski

Tychy zajęły pierwsze miejsce wśród miast na Śląsku w Pucharze Rowerowej Stolicy Polski

Od kilku lat w całej Polsce organizowana jest rywalizacja rowerowa w ramach Pucharu „Rowerowej Stolicy Polski”. W wydarzeniu rokrocznie uczestniczy kilkadziesiąt miast z całego kraju. Celem akcji jest osiągnięcie jak największej ilości kilometrów na rowerze przez mieszkańców miast biorących udział w akcji. W tym roku na pierwszym miejscu wśród śląskich miast biorących udział w akcji znalazły się Tychy.

„Rowerowa Stolica Polski”

Akcja związana z jazdą na rowerze przez mieszkańców miast, które zapisały się do uczestnictwa powstała z inicjatywy Miasta Bydgoszcz. Pierwsza edycja rywalizacji odbyła się w 2019 roku.

Zwycięzcami wśród śląskich miast okazały się Tychy. Ponadto w klasyfikacji całego kraju zajęli oni 22. miejsce. Jednak jeśli chodzi o miejscowości, w których łączna liczba ludności wynosi od 100 do 200 tysięcy mieszkańców, to Tychy uplasowały się na 2. miejscu.

Propagowanie aktywności sportowej

Celem akcji rowerowej prowadzonej na skalę całego kraju niewątpliwie jest propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Aktywna wypoczynek w formie roweru bardzo pozytywnie wpływa na ludzki organizm. Obecnie taki sposób przemieszczania się służy nie tylko podczas relaksu, ponieważ wiele osób zdecydowało się zamienić samochód na rower chociażby w ramach dojazdu do pracy. Na pewno tego typu alternatywny środek transportu jest znacznie bezpieczniejszy dla środowiska, dlatego warto praktykować takie działania.

Już niedługo Urząd Miasta Tychy wręczy nagrody wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do naprawdę dobrego wyniku w skali całego kraju. Impreza będąca zakończeniem obecnej edycji ”Rowerowej Stolicy Polski” odbędzie się 11 lipca między 16:00 a 18:00 przy alei Niepodległości pod napisem Tychy. Nagrody zostaną wręczone uczestnikom, którzy podczas akcji przejechali minimum 127,3 kilometra.