Pożar pensjonatu w podkarpackim. Straty oszacowano na 1,5 mln zł

Pożar pensjonatu w podkarpackim. Straty oszacowano na 1,5 mln zł

Do ogromnego pożaru doszło we wtorek 27 lipca 2021 roku w miejscowości Strzebowiska należących do gminy Cisna. Pensjonat zlokalizowany w województwie podkarpackim został dosyć mocno uszkodzony. Całkowitemu spaleniu uległa spora część dachu oraz poddasza. Pożar wdarł się również do niektórych z pokoi. Mówi się, że straty mogą wynieść nawet 1,5 mln zł.

Wybuch pożaru w pensjonacie

Ogień pojawił się na terenie budynku tuż przed godziną 12:00 27 lipca 2021 roku. Łącznie w akcji gaśniczej wzięło udział ponad 80 strażaków, a także 24 zastępy straży pożarnej. Co więcej strażacy dysponowali także dronem, który udostępniła komenda z powiatu przeworskiego. Na koniec strażacy wykorzystali również kamery termowizyjne, aby upewnić się, że w żadnym miejscu nie dochodzi do kolejnego wzniesienia pożaru. Działania strażaków zakończyły się tego samego dnia po godzinie 23:00. Cała akcja gaśnicza trwała więc aż 11 godzin.

Podczas pożaru pensjonatu na całe szczęście na terenie obiektu nie znajdowali się żadni goście. W tym czasie wszyscy wybrali się w góry i korzystali ze sprzyjającej pogody. Pensjonariusze po całej akcji zostali przetransportowani do gminnych schronisk młodzieżowych mieszczących się w Kalnicy oraz Wetlinie.

Przyczyny pożaru pensjonatu w Strzebowiskach w gminie Cisna nie są jeszcze dokładnie znane. Policja w tej sprawie będzie toczyć postępowanie. Wielce możliwe, że z powodu ogromnych strat finansowych poniesionych przez właścicieli, w całą sprawę zostanie zaangażowany również prokurator.