Małżeństwo policjantów z Chełma pomogło poszkodowanemu w wypadku drogowym

Małżeństwo policjantów z Chełma pomogło poszkodowanemu w wypadku drogowym

Para funkcjonariuszy Policji z Chełma, będących małżeństwem również poza służbą, zaobserwowała na drodze pojazd ciężarowy, który niespodziewanie zmienił tor jazdy. Samochód zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w barierki energochłonne, a potem zatrzymał się. Policjanci natychmiast wezwali pomoc medyczną i udzielili wsparcia kierowcy ciężarówki.

Dyżurny Komendy Policji w Chełmie został powiadomiony o incydencie drogowym na drodze krajowej nr 12 prowadzącej do Dorohuska. Głównymi świadkami tego zdarzenia byli wspomniani wcześniej policjanci – pracujący razem nie tylko zawodowo, ale także będący małżeństwem.

Z pierwszych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym mężczyzna, 43-letni obywatel Ukrainy, z jakichś nieznanych powodów stracił kontrolę nad swoim samochodem. Zjechał na pas przeznaczony dla nadjeżdżających pojazdów, po czym jego ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne i zatrzymała się. Obecni na miejscu policjanci, mimo że byli po służbie, natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Wezwali odpowiednie służby oraz monitorowali stan zdrowia 43-latka aż do przybycia personelu medycznego – relacjonuje sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz z chełmskiej Policji.

W dalszych swoich słowach policjantka podkreśliła, że obowiązki policjanta nie kończą się po wyjściu z pracy. Niezależnie od miejsca czy stroju, jaki w danym momencie noszą, są zawsze gotowi do działania i pomocy innym.