Propozycje dotyczące Zielonego Ładu ze strony instytucji europejskich mogą wpłynąć na finanse Polaków – ostrzega poseł Bartłomiej Wróblewski

Propozycje dotyczące Zielonego Ładu ze strony instytucji europejskich mogą wpłynąć na finanse Polaków – ostrzega poseł Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski, poseł i kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, podczas swojego przemówienia w Pile wyraził niepokój dotyczący propozycji instytucji europejskich odnośnie Zielonego Ładu. Zdaniem Wróblewskiego, te inicjatywy mogą negatywnie odbić się na sytuacji finansowej Polaków, a zwłaszcza mieszkańców Wielkopolski i okolic Pilskich.

Poseł podkreślił, że już obecnie widoczne są skutki takiej polityki w postaci rosnących cen energii oraz żywności. Jeżeli tendencja ta utrzyma się, możemy spodziewać się wzrostu cen na wszystkie produkty i usługi. To dlatego, jak mówi Wróblewski, następne wybory mają tak istotne znaczenie.

Kandydat z ramienia PiS zapewnił również, że będzie dążył do pozyskania środków europejskich na kluczowe inwestycje regionalne. Przykładem może być Wielkopolskie Centrum Onkologii w Pile, które mogło się rozwinąć dzięki wsparciu z budżetu centralnego. Wróblewski przypomniał, że jako przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. rozwoju Centrum, współpracując z władzami WCO, udało mu się uzyskać 8,5 mln złotych na akcelerator do terapii onkologicznych, który trafił właśnie do Piły.