Młody kierowca ciężarówki prowadził pojazd pod wpływem narkotyków

Młody kierowca ciężarówki prowadził pojazd pod wpływem narkotyków

W Szczyrku doszło do zatrzymania samochodu ciężarowego, którym kierował 23-letni mężczyzna. Zatrzymanie nie było przypadkowe, ponieważ chwilę wcześniej informację na temat tego samochodu otrzymali funkcjonariusze z komisariatu autostradowego Kraków-Balice. Jak zawiadamiał świadek, kierowca ciężarówki tuż przed odjazdem zażył do nosa substancję o białym zabarwieniu.

Świadek zawiadomił policję o potencjalnym kierowcy pod wpływem narkotyków

Policjanci po otrzymaniu informacji od świadka od razu ruszyli do poszukiwań samochodu ciężarowego marki Iveco. Mieli dosyć ułatwione zadanie, ponieważ świadek zdarzenia zapamiętał także numery tablic rejestracyjnych samochodu ciężarowego. Stąd też policjanci otrzymali zgłoszenie wraz ze szczegółowymi danymi dotyczącymi ciężarówki. Dzięki tym informacjom bardzo szybko udało im się namierzyć pojazd w miejscowości Szczyrk.

23-latek został przebadany narkotestem

Funkcjonariusze, którzy zatrzymali do kontroli ciężarówkę od razu poddali młodego kierowcę pojazdu narkotestem. Okazało się, że rzeczywiście jest on pod wpływem amfetaminy. Co więcej, funkcjonariusze znaleźli przy nim także dodatkowe ilości narkotyków. Kierowca, który pochodzi z powiatu żywieckiego, teraz będzie musiał ponieść srogie konsekwencje za swoje postępowanie.

Od razu po kontroli drogowej 23-latek trafił do izby zatrzymań. Funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy mężczyźnie. Za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków młodemu mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także dodatkowa grzywna.