Zatrzymano pięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów

Zatrzymano pięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów

Na kładce nad Drogową Trasą Średnicową kibole Ruchu Chorzów postanowili odpalić race. Na miejscu od razu pojawili się funkcjonariusze. Na ich widok kibole zaczęli uciekać, a część z nich przybyła na miejsce swoimi samochodami. Wskutek tego kierowca jednego z samochodów podczas interwencji policjantów potrącił dwóch z nich.

Pięciu mężczyzn zatrzymano po interwencji policji

Całe zajście rozgrywało się kilka dni temu na kładce nad Drogową Trasą Średnicową, która łączy ulicę Uniwersytecką z ulicą Olimpijską w Katowicach. Pojawili się tam kibole w liczbie aż około 150 osób, którzy następnie odpalili materiały pirotechniczne. Wskutek tego musiała interweniować policja, a wtedy wszyscy zebrani ruszyli do ucieczki. Podczas całej akcji ucierpiało dwóch policjantów, którzy zostali potrąceni przez uciekających samochodem osobowym pseudokibiców.

Na wskutek potrącenia policjantów zatrzymano pięciu pseudokibiców. Od razu zrezygnowali oni z ucieczki, gdy policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Zatrzymany mężczyźni znajdowali się w wieku od 17 do 22 lat. Za popełnione czyny, a przede wszystkim za czynną napaść na policjantów podczas służby mogą trafić do aresztu aż na 10 lat.