Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymani za współpracę z gangsterami

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymani za współpracę z gangsterami

Czterech celników prowadziło nielegalne interesy z gangsterami, którzy prowadzili nielegalny hazard. Takie zaskakujące informacje pojawiły się w ostatnim czasie w mediach. Co ciekawe, dwaj z zatrzymanych funkcjonariuszy na co dzień zwalczało przestępczość hazardową, przez co mogli udzielać wskazówek przestępcom na temat tego jak się zachować w razie kontroli, a także ostrzegali przed planowanymi wizytami. Pozostali dwaj funkcjonariusze zajmowali się depozytowymi magazynami.

Celnicy zostali zatrzymani na polecenie prokuratura

Wiemy już, że prokurator postawił czterem funkcjonariuszom zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień oraz niedopełnieniem obowiązków. Ponadto celnikom zarzuca się, że ujawniali oni tajne informacje osobom trzecim. Oprócz tego mężczyźni dopuszczali się przywłaszczania pieniędzy, które pochodziły z przejęć nielegalnych automatów hazardowych do gier.

Zatrzymanie czterech celników jest wynikiem współpracy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Celnicy mogą trafić do więzienia na 15 lat

Zatrzymani funkcjonariusze już niedługo będą odpowiadać przed sądem za swoje czyny. Mówi się, że celnicy mogą spędzić w więzieniu nawet do 15 lat. Oskarżyciel publiczny złożył wniosek, przez co funkcjonariusze zostali aresztowani tymczasowo.

Zaznaczmy, że do tej pory w całej sprawie zostało zatrzymanych już 17 osób, a przy tym zarekwirowano 209 automatów hazardowych do gier, a także całkowicie zamknięto aż 38 miejsc, w których prowadzono nielegalne gry hazardowe. Oprócz tego w mieszkaniach funkcjonariuszy znaleziono około 700 tysięcy złotych. Na ten moment prokuratura wciąż traktuje śledztwo jako rozwojowe i nie wyklucza, że w tej sprawie w niedalekiej przyszłości dojdzie do kolejnych zatrzymań.