Niebezpieczny pościg w Jastrzębiu-Zdroju, podczas którego padły strzały

Niebezpieczny pościg w Jastrzębiu-Zdroju, podczas którego padły strzały

We wtorek, dnia 11 stycznia, policjanci w Jastrzębiu-Zdroju musieli udać się w pościg za 32-letnim mężczyzną, który postanowił uciec funkcjonariuszom. Mężczyzna podczas ucieczki dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych, a podczas jazdy próbował nawet rozjechać policjanta. Już niedługo za swoje czyny stanie przed sądem.

Pościg za 32-latkiem w Jastrzębiu-Zdroju

Brawurowa jazda uciekającego mężczyzny była pokłosiem braku zatrzymania się do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna zignorował polecenia funkcjonariuszy i udał się w ucieczkę. Z ogromną prędkością pędził przez Jastrzębie-Zdrowe, Zebrzydowice oraz Kończyce Małe. Jazda 32-latka stwarzała ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Poruszał się on całą szerokością jezdni od lewa do prawa. Nie respektował przepisów ruchu drogowego, jechał po przeciwległym pasie ruchu, a także stwarzał zagrożenie zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego, po tym jak gwałtownie hamował i spychał pojazdy.

Próba przejechania policjanta i strzały

W pewnym momencie policjanci skutecznie otoczyli uciekiniera i próbowali go aresztować. W tym momencie uciekający 32-latek próbował przejechać policjanta. Policja przebiła opony w pojeździe uciekiniera, przez co kierujący musiał zaprzestać dalszej jazdy. Funkcjonariusze aresztowali zarówno kierowcę pojazdu, jak i jego pasażerów.

Podczas pościgu uszkodzeniu uległy dwa radiowozy. Okazało się, że 32-letni uciekinier był poszukiwany za rozbój dokonany w grudniu poprzedniego roku. Oprócz tego w pojeździe kierowanym przez 32-letniego mężczyznę znaleziono także pałkę teleskopową, broń gazową oraz narkotyki. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci nałożyli na kierującego wstępnie mandat w wysokości 32,5 tysiąca złotych. To pokłosie wszystkich wykroczeń, których dopuścił się mężczyzna. Już niedługo to jednak sąd ostatecznie zadecyduje o karze dla 32-latka za popełnione czyny.

Pościgi funkcjonariusz na polskich drogach to ostatnio prawdziwa plaga. Podobna sytuacja miała miejsce ostatnio w Malborku, gdzie funkcjonariusze również wdali się w pościg za samochodem. Szczegółowe informacje w tym temacie znajdziemy w informacyjnym serwisie MalborkInfo.