Nietypowe zatrzymanie obywatela Gruzji na dachu lotniska Katowice Airport

Nietypowe zatrzymanie obywatela Gruzji na dachu lotniska Katowice Airport

Straż Graniczna 19 września w niedzielę interweniowała przy dosyć rzadko spotykanej sytuacji. Na pokładzie jednego z pasażerów znajdowały się 3 osoby, które nie miały pozwolenia na pobyt w Polsce. Zostali oni więc umieszczeni w specjalnym pomieszczeniu i czekali na samolot powrotny. Jeden z mężczyzn nie miał jednak ochoty wracać, dlatego postanowił uciec.

Ucieczka i zatrzymanie na lotnisku Katowice Airport

W niedzielę 19 września doszło do niecodziennej sytuacji na Pyrzowickim lotnisku Katowice Airport. Do Polski przyleciał mężczyzna pochodzący z Gruzji. Okazało się jednak, że nie posiada on zezwolenia na pobyt. Z tego powodu na lotnisku czekał już specjalny samolot, którym pasażer miał zostać przetransportowany do swojego kraju. Mężczyzna jednak wcale nie miał zamiaru wracać. Postanowił ukryć się przed funkcjonariuszami.

Policjanci w końcu znaleźli Gruzina, który nie chciał opuścić Polski i wracać samolotem powrotnym. Gdzie obywatel Gruzji skrył się przed Strażą Graniczną? Okazało się, że uciekł on na dach lotniska. Mężczyzna nie uniknie oczywiście za swoje czyny odpowiedniego postępowania karnego. Na ten moment znajduje się pod opieką Strażników Granicznych. Konsekwencje swojego postępowania mężczyzna powinien ponieść już niedługo. Zarzuca mu się przede wszystkim nielegalne przekroczenie granicy.