W zakładzie karnym w Cieszynie pojawiły się narkotyki

W zakładzie karnym w Cieszynie pojawiły się narkotyki

Osadzeni w każdym więzieniu regularnie mogą otrzymywać paczki od swoich bliskich. Muszą one jednak spełniać pewne wymagania, aby mogły zostać przekazane więźniom. W ostatnim czasie Służba Więzienna zorientowała się jednak, że w jednej z paczek znajduje się marihuana. Przemyt narkotyków został więc skutecznie udaremniony.

Próba przemycenia narkotyków w zakładzie karnym w Cieszynie

W jaki sposób Służbie Więziennej udało się udaremnić przemyt narkotyków do zakładu karnego? Otóż ich uwagę przykuła paczka, którą miał otrzymać jeden z osadzonych. W zasadzie w paczce miała znajdować się wyłącznie odzież. Okazało się jednak, że pośród odzieży znajduje się także woreczek, w którym znaleziono susz. Dokładniejsze badania wykazały, że wspomniany susz to po prostu marihuana. Waga suszu oscylowała w granicach lekko ponad 3 g.

Nielegalna substancja znaleziona w jednej z paczek, która miała trafić do skazanego, została oczywiście zabezpieczona. Policja od razu przystąpiła do znalezienia nadawcy paczki. Oprócz tego dyrektor zakładu karnego w Cieszynie postanowił, że w tej sprawie odbędą się dodatkowe czynności wyjaśniające.

Regularne szkolenia dla funkcjonariuszy Służby Więziennej

Warto dodać, że osoby pracujące w Służbie Więziennej przechodzą regularne szkolenia, które mają na celu właśnie wyszkolenie funkcjonariuszy zdolnych do wykrywania ukrytych nielegalnych rzeczy w paczkach do osadzeńców. Mowa zarówno o nielegalnych przedmiotach, jak i substancjach. Dzięki takim szkoleniom na pewno wzrasta ogólna wykrywalność przemytu na teren zakładów karnych w Polsce i nie tylko.